STAWIAMY NA SPORT

Zapraszamy na Facebook’owy profil stowarzyszenia Klubu Sportowego kopernik:

 

 

Regulamin stowarzyszenia Klub Sportowy

Kopernik Regulamin klas sportowych

SP72 STATUT KLUBU SPORTOWEGO KOPERNIK POZNAŃ 

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 72 funkcjonują cztery klasy pływackie-1,2,4,8. W klasach najmłodszych realizowane są cele etapu-adaptacja do środowiska wodnego oraz nauka pływania wg.Ogólnopolskiego Programu Nauczania Pływania. W klasie 4-tej celem jest doskonalenie techniki pływania czterema stylami,doskonalenie startów ,nawrotów,pływania podwodnego.W klasie 8-celem jest dalsze doskonalenie i praca nad sportową techniką pływania. Juniorzy młodsi i juniorzy są zawodnikami stowarzyszenia KS Kopernik Poznań i to właśnie w barwach tego klubu rywalizują w zawodach pływackich ,także organizowanych przez OZP. Szkoła Podstawowa nr 72 współpracuje ze stowarzyszeniem KS Kopernik Poznań . W klasach pływackich realizowany jest Program Szkolenia Sportowego w Pływaniu dla Oddziałów Sportowych ,Szkół Sportowych zgodnie z wytycznymi PZP. Zajęcia realizowane są na basenie szkolnym oraz na pełnowymiarowym basenie POSiRu przy ulicy Chwiałkowskiego. Trenerami zawodników są-trener pływania 2 klasy-mgr Małgorzata Plewińska,mgr Bożena Konieczna oraz mgr Roma Nowak. W roku szkolnym 2017/2018 Nasza zawodniczka z klasy 7a zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Poznania w Pływaniu,a zawodnik -także z klasy 7a zajął 4 miejsce.W Mikołajkowych Zawodach Pływackich,które odbyły się na Termach Maltańskich najmłodsi zawodnicy z klasy 1a zdobyli brązowy medal. W nowym roku szkolnym 2018/2019 zawodnicy stowarzyszenia KS Kopernik Poznań z SP nr 72 startowali w Mistrzostwach Poznania w Pływaniu,które odbyły się 10.10.2018r na Termach Maltańskich.W Igrzyskach Dzieci najmłodsza zawodniczka Gaja z klasy 2a w konkurencji na 25 m stylem dowolnym zajęła 6 miejsce w Poznaniu z czasem 0:24,16s,a Cyprian z klasy 5a zajął 8 miejsce w Poznaniu. Nasi najmłodsi zawodnicy z klasy 2a startowali w sztafecie stylem dowolnym ,mimo konkurencji klas 4 ,5,6 do końca dzielnie walczyli. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Oskar z klasy 8a zajął 6 miejsce w Poznaniu z czasem 0:16,75s,a sztafeta dziewcząt zajęła miejsce 7.

 

Nabór do klasy 1,4,7 pływackiej 

 

Dnia 6 grudnia na Termach Maltańskich odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla klas sportowych.W konkurencji indywidualnej

-50 m stylem dowolnym – zawodnicy klasy 7a zdobyli medale,zajmując czołowe miejsca .

Na szczególne wyróżnienie zasługują-Daunarovich  Kseniya,Uyen Erik, Rausch Patryk.

Również wspaniale popłynęli zawodnicy klasy 4a.

Ogromny sukces zdobyła sztafeta zawodników klasy 1a zdobywając puchar za 3 miejsce w konkurencji 25 m stylem dowolnym.     

 
 

 

 

Dnia 11 grudnia na basenie Atlantis  odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla Gimnazjów.

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA DAWIDA SZPONIKOWSKIEGO

NA ZAWODACH W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM W ROKU 2017

 

 1. MISTRZOSTWA EUROPY KADEDÓW – BUDAPESZT 05-08.10.2017r.
 • V-te miejsce

 

 1. XXIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH – DRZONKÓW 02-04.06.2017r.
 • złoty medal i tytuł Mistrza Polski

 

 1. PUCHAR ŚWIATA WARSAW CUP 2017 16-17.09.2017r.
 • brązowy medal

 

 1. PUCHAR ŚWIATA CROATIA OPEN G1 11-12.11.2017r.
 • brązowy medal

 

 1. ZAWODY Z CYKLU PUCHARU POLSKI:
 • Międzynarodowy Puchar Polski – Olsztyn 12.2016r. – srebrny medal
 • International Polish Cup – Swarzędz 01.2017r. – srebrny medal
 • X International Pomerania Open – Świnoujście 03.2017r. – srebrny medal
 • VI Otwarte Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich –

Ostrowiec Świętokrzyski 03.2017r.          – brązowy medal

 • International Bydgoszcz Cup – Bydgoszcz 03.2017r.             – srebrny medal
 • Olecko Hidori Cup – Olecko 03.2017r. – złoty medal
 • Wielkopolska Cup – Kórnik 06.2017r. – brązowy medal

 

Dawid Szponikowski dzięki zdobyciu medali na zawodach Pucharu Polski oraz tytułu Mistrza Polski w kategorii kadet do 49 kg został powołany do 10-osobowej kadry Polski na Mistrzostwa Europy Kadetów w Budapeszcie, gdzie z dumą reprezentował nasz kraj.  

KLASA PŁYWACKA

 Intensywna nauka i doskonalenie pływania już od pierwszej klasy

3 lata nauki : umiejętność pływania  4 stylami

 •  Uczniowie klasy pływackiej zrzeszeni są w Stowarzyszeniu Klubu Sportowego Kopernik Poznań

 •  Możliwość zdobycia licencji zawodnika

 •   Udział w zawodach pływackich

 •  Elementy ratownictwa wodnego

 •  Wykwalifikowana kadra trenerska

 

 

…w czwartek na basenie w SP nr 72 odbyły się Zawody Pływackie z okazji Odzyskania Niepodległości dla klas 8 oraz klas gimnazjalnych. Zawodnicy startowali w konkurencji-4 baseny stylem dowolnym,grzbietowym i klasycznym.Gratulujemy uczestnikom wspaniałych startów!!! (Oraz proszę dodać klasyfikacje miejsc 8 klasa chłopcy

Kraul

I miejsce – Maćkowiak -Czub Oskar

II miejsce Sroczyński Dawid

III miejsce – Kamowski Albert

Styl grzbietowy

I miejsce – Maćkowiak –  Czub Oskar

II miejsce Michalak Jakub

III miejsce Szymkowiak Aleksander

Styl klasyczny

I miejsce Kamowski Albert

8 klasa dziewczęta

Kraul

I miejsce Daunarovich Kseniya

II miejsce Juszczak Klaudia

Styl grzbietowy

I miejsce Daunarovich Kseniya

Styl klasyczny

I miejsce Juszczak Klaudia

Klasa trzecia gimnazjum chłopcy

Kraul

I miejsce Nowakowski Filip klasa 3c

II miejsce Wagner Antoni klasa 3b

III miejsce Teuschner Daniel klasa 3a

Klasa trzecia gimnazjum dziewczęta

Kraul

I miejsce Zielińska Nadia klasa 3a

II miejsce Bartkowiak Ewelina klasa 3d

III miejsce Ranke Julia klasa 3d

Styl grzbietowy

I miejsce Ranke Julia klasa 3d

Styl klasyczny

I miejsce Zielińska Nadia klasa 3d

II miejsce Bartkowiak Ewelina klasa 3d)

 

…nagroda za 2 miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich dla zawodników klasy 2a.????

 

…zawody pływackie z okazji Odzyskania Niepodległości na basenie w SP nr 72-Nasi mali zawodnicy z klasy 2a – stowarzyszenie Klub Sportowy Kopernik Poznań ??z dyplomami za czołowe miejsca.??

…rozgrzewka Naszych zawodników przed startem w Mikołajkowych Zawodach Pływackich…????

 

…zawody pływackie z okazji odzyskania niepodległości -basen szkolny SP nr72 -najmłodsi zawodnicy z klasy 1a -stowarzyszenie Klub Sportowy Kopernik Poznań ???z dyplomami za czołowe miejsca

…zawody pływackie z okazji odzyskania niepodległości na basenie szkolnym w SP nr 72-zawodnicy klasy 5a -stowarzyszenie Klub Sportowy Kopernik Poznań????z dyplomami za czołowe miejsca.

…zawody pływackie z okazji odzyskania niepodległości na basenie szkolnym w SP nr 72-zawodnicy klasy 4a- stowarzyszenie Klub Sportowy Kopernik Poznań????z dyplomami za czołowe miejsca.
 

…zawody pływackie z okazji Odzyskania Niepodległości na basenie w SP nr 72-Nasi mali zawodnicy z klasy 2a – stowarzyszenie Klub Sportowy Kopernik Poznań ??z dyplomami za czołowe miejsca.??

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA PŁYWAKÓW

Dnia 10.10.2017 na Termach Maltańskich rozegrane zostały Mistrzostwa Poznania Szkół Podstawowych:

-klasa7- w Pływaniu.Zawodnicy SP nr.72


-klasa 7a-odnieśli sukcesy w konkurencji 50 m.stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.


Ksenia Daunarovich z klasy 7a zajęła 3 miejsce w Poznaniu-z czasem-00;36,09.


Zofia Radoszewska z klasy 7a zajęła 6 miejsce w Poznaniu z czasem-00;49,08.


Erik Uyen z klasy 7a zajął 4 miejsce w Poznaniu z czasem 00;38,08


Oskar Maćkowiak z klasy 7a zajął 6 miejsce z czasem 00;43,18.

Gratulacje!!!!

opiekun pływaków M.Warsicka.   

W Mistrzostwach Poznania Szkół Gimnazjalnych zawodnik klasy 3c- Dominik Giertych zw konkurencji 50 mstylem dowolnym zajął 7 miejsce w Poznaniu, a Ewelina Bartkowiak z klasy 2d 10 miejsce w Poznaniu.

 

 

 

 

PIŁKA RĘCZNA

W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 72 otwarte zostały trzy oddziały ze specjalizacją piłka ręczna. Zarówno w klasie 4 jak i 8 oraz 3 klasy gimnazjum uczniowie szkoły mogą doskonalić swoje umiejętności techniczno taktyczne z tej dynamicznej dyscypliny sportu pod okiem doświadczonych szkoleniowców. Szkoła od wielu lat współpracuje z klubem sportowym MKS i to właśnie w barwach tego klubu młodzi zawodnicy rywalizują w rozgrywkach ligowych organizowanych przez WZPR. Klasy sportowe o profilu piłki ręcznej są objęte patronatem ZPRP w Warszawie poprzez realizację projektu Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej.Wszystkie zajęcia realizowane są na pełnowymiarowej szkolnej hali sportowej, na której również odbywają się mecze ligowe, turnieje ogólnopolskie oraz rozgrywki szkolne.  Trenerami grup są mgr Jakub Kasperczak oraz mgr Doman Leitgeber.  Absolwentami szkoły są reprezentanci kadr wojewódzkich, zawodnicy zespołów I -wszo ligowych, a nawet kadrowicze z młodzieżowych reprezentacji Polski. 

 

 

 

Piłka nożna w Szkole Podstawowej nr 72 w Poznaniu

            W roku szkolnego 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 72 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu nawiązała współpracę z Lech Poznań Football Academy. W naszej szkole powstały klasy piłkarskie pod patronatem Lecha Poznań!

            Dzięki współpracy Szkoły Podstawowej nr 72 oraz Lech Poznań Football Academy powstała  klasa I oraz IV o profilu piłkarskim. Uczestnicy projektu są objęci wyjątkowym programem szkolenia dzieci i młodzieży, który oparty jest na systemie szkolenia Akademii Lecha Poznań.

            Dobór wykwalifikowanych trenerów oraz znakomita baza szkoły, dają dzieciom duże możliwości rozwoju, zarówno edukacyjnego jak i sportowego. Zawodnicy biorą udział w rozgrywkach ligi WZPN w danych kategoriach wiekowych, dzięki czemu mogą skonfrontować swoje umiejętności ze swoimi rówieśnikami z innych drużyn.  W ramach zajęć szkolnych przewidziane są trzy treningi w tygodniu, dwa języki obce od klasy I, zajęcia na basenie dla wszystkich uczniów, darmowe śniadania dla klasy I oraz jednozmianowy system zajęć.

            W kolejnych latach zamierzamy kontynuować współpracę i tworzyć kolejne klasy piłkarskie w Szkole Podstawowej nr 72 w Poznaniu.